Dekoracja łazienki

Mówi się, ze dekoracje są przyprawami, jakie dodajemy do wnętrza. Każde pomieszczenie bez dodatków będzie niepełne i na pewno bez nich nie osiągniemy zamierzonego rezultatu. Łazienka jest również pomieszczeniem, które wymaga doprawienia różnymi dodatkami. Dzięki nim możemy nadać wnętrzu zupełnie nowy charakter. Jakie zatem dobrać dodatki, żeby nasza łazienka stała się nietuzinkowym pomieszczeniem?

Dodatki do łazienki muszą, jak w każdym innym pomieszczeniu, współgrać z całością wystroju wnętrza. Ważne aby miały jednak zindywidualizowany charakter i pasowały do funkcji, jakie łazienka pełni. W tym przypadku warto jest zwrócić szczególną uwagę na dekoracje funkcjonalne, które nie tylko będą ładnie wyglądać, ale także będą użytkowe.

Nie taki zwykły ręcznik

Dekorując nasza łazienkę, warto jest zastanowić się co z pośród już posiadanych rzeczy możemy wykorzystać. Tak naprawdę już najprostszy ręcznik może okazać się ciekawym elementem aranżacji. Jeśli mamy w łazience np. otwarte półki, możemy na nich ładnie wyeksponować równiutko ułożone ręczniki. Jeśli jeszcze ich kolorystyka koresponduje z elementami wykorzystanymi w wystroju łazienki, będzie to tym bardziej trafione rozwiązanie.

Wystawna łazienka

O dekoracji łazienki warto jest pomyśleć już na etapie projektowania. Bardzo efektownie wygląda eksponowanie niektórych elementów architektury za pomocą światła. Jeśli stosujemy jakiś szczególny rodzaj tynku ozdobnego, lub płytki o wyjątkowej fakturze, warto jest dodatkowo podkreślić te elementy. Pamiętajmy także o takich elementach jak akcesoria łazienkowe. Wszelkie stojaki na szczoteczki czy dystrybutory mydła dają dużo możliwości aranżacyjnych. W poszukiwaniu ciekawych inspiracji warto zajrzeć na: http://www.castorama.pl/katalog-produktow/lazienka/akcesoria-lazienkowe.html

Łazienka jest również miejscem, gdzie możemy się zrelaksować po ciężkim dniu pracy podczas długiej, gorącej kąpieli. Warto jest zatem zadbać o nastrój w takiej chwili. Dlatego dobrym pomysłem jest kupienie do łazienki świeczników i ustawienie ich w odpowiednich miejscach. Nie zapominajmy także o ścianach. Kto powiedział, ze w łazience nie możemy mieć obrazków. Pamiętajmy jednak aby wybrać ramki odporne na działanie wilgoci.

Umiejętna i sprytna dekoracja łazienki, może całkowicie odmienić wnętrze. Doprawiając je pięknymi dodatkami na pewno uzyskamy ciekawy efekt.